Разлика помеѓу преработките на „Варшава“

Додадени 12 бајти ,  пред 2 месеци
с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона
с (→‎Познати жители: Правописна исправка, replaced: шпиун → шпион)
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона)
|map_caption = Местоположба на Варшава во [[Полска]]
|subdivision_type =
|subdivision_name = {{flagiconзнамеикона|Poland}} [[Полска]]
|established_title =
|established_date =