Разлика помеѓу преработките на „Македонски парламентарни избори (2020)“

Замена на Image:Sobranie2020.png со Image:Sobranie_election_results_by_constituency_2020.png (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed: Criterion 2 (meaningless or ambiguous
(Замена на Image:Sobranie2020.png со Image:Sobranie_election_results_by_constituency_2020.png (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed: Criterion 2 (meaningless or ambiguous)
| percentage6 =
 
| map_image = Sobranie2020Sobranie election results by constituency 2020.png
| map_size =
| map_caption = Резултати од изборите по изборни единици <br> {{colorbox|#bf1e24|border=darkgray}} [[СДСМ]] {{color box|#DF0118|border=darkgray}} [[ВМРО ДПМНЕ]] {{color box|#262F89|border=darkgray}} [[ДУИ]]