Разлика помеѓу преработките на „Месје 106“

Одземени 99 бајти ,  пред 2 месеци
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: која се наоѓа на списокот на → заведена во, removed: Телото претставува Дрееров објект.
с (→‎top: Исправка на прелом и/или збор, replaced: Објектот претставува → Телото претставува using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: која се наоѓа на списокот на → заведена во, removed: Телото претставува Дрееров објект.)
 
|алтернативни ознаки=M 106, UGC 7353, MCG 8-22-104, CGCG 243-67, VV 448, CGCG 244-3
}}
'''NGC 4258''' — [[спирална галаксија]] во соѕвездието [[Ловечки Кучиња (соѕвездие)|Ловечки Кучиња]], којазаведена се наоѓа на списокот наво [[Нов општ каталог|Новиот општ каталог]] на објекти на длабокото небо. Телото претставува [[Дрееров објект]].
 
Телото било предмет и на други истражувања, па освен како NGC 4258 се споменува и како M 106, UGC 7353, MCG 8-22-104, CGCG 243-67, VV 448, CGCG 244-3.