Разлика помеѓу преработките на „NGC 6415“

Одземени 99 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: кој се наоѓа на списокот на → заведен во, removed: Телото претставува Дрееров објект.
с (Исправка на прелом и/или збор, replaced: Објектот претставува → Телото претставува using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: кој се наоѓа на списокот на → заведен во, removed: Телото претставува Дрееров објект.)
|алтернативни ознаки=ESO 393-?18, in Milky Way
}}
'''NGC 6415''' — [[астеризам (астрономија)|астеризам]] во соѕвездието [[Скорпија (соѕвездие)|Скорпија]], којзаведен се наоѓа на списокот наво [[Нов општ каталог|Новиот општ каталог]] на објекти на длабокото небо. Телото претставува [[Дрееров објект]].
 
Објектот бил предмет и на други истражувања, па освен како NGC 6415 се споменува и како ESO 393-?18, in Milky Way.