NGC 6025: Разлика помеѓу преработките

Одземени 97 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: кое се наоѓа на списокот на → заведено во, removed: Телото претставува Дрееров објект.
с (→‎top: Исправка на прелом и/или збор, replaced: Објектот претставува → Телото претставува using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: кое се наоѓа на списокот на → заведено во, removed: Телото претставува Дрееров објект.)
|алтернативни ознаки=OCL 939, ESO 136-SC14
}}
'''NGC 6025''' — [[отворено ѕвездено јато]] во соѕвездието [[Јужен Триаголник (соѕвездие)|Јужен Триаголник]], коезаведено се наоѓа на списокот наво [[Нов општ каталог|Новиот општ каталог]] на објекти на длабокото небо. Телото претставува [[Дрееров објект]].
 
Телото било предмет и на други истражувања, па освен како NGC 6025 се споменува и како OCL 939, ESO 136-SC14.