Разлика помеѓу преработките на „Рокселана“

Додадени 16 бајти ,  пред 2 месеци
нема опис на уредувањето
(→‎Влијание: #WPWPMK #WPWP)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
 
|known_for = ''[[Хасеки Султана]]''
|spouse = [[Сулејман Величенствениот]] од [[Османлиското Царство]]
|children = Мехмед, Абдулах, [[Михримах Султана]], [[Селим II]], ЏихангирБајазид и БајезидЏихангир
|parents =
}}
Анонимен корисник