Разлика помеѓу преработките на „NGC 1717“

Одземени 104 бајти ,  пред 8 месеци
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: која се наоѓа на списокот на → заведена во, removed: Објектот претставува Дрееров објект.
с (→‎Податоци од набљудување: Правописна исправка, replaced: мag → ''m'' (2) using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: која се наоѓа на списокот на → заведена во, removed: Објектот претставува Дрееров објект.)
 
|алтернативни ознаки=NGC 1709, MCG 0-13-54, CGCG 394-58, NPM1G -00.0168
}}
'''NGC 1717''' — [[леќеста галаксија]] во соѕвездието [[Орион (соѕвездие)|Орион]], којазаведена се наоѓа на списокот наво [[Нов општ каталог|Новиот општ каталог]] на објекти на длабокото небо. Објектот претставува [[Дрееров објект]].
 
Објектот бил предмет и на други истражувања, па освен како NGC 1717 се споменува и како NGC 1709, MCG 0-13-54, CGCG 394-58, NPM1G -00.0168.