Разлика помеѓу преработките на „Македонски парламентарни избори (2020)“

илустрирање
(илустрирање)
<!-- Алијанса -->
| party4 = [[АА]]
| image4 = [[File:Ziadin Sela1.jpg|150x150px]]
| leader4 = [[Зијадин Села]]
| leader_since4 = 2016
<!-- Левица -->
| party5 = [[Левица (политичка партија)|Левица]]
| image5 = [[File:Димитар Апасиев.jpg|150x150px]]
| image5 =
| leader5 = [[Димитар Апасиев]]
| leader_since5 = 2020
<!-- ДПА -->
| party6 = ДПА
| image6 = [[File:Menduh Tachi.jpg|150x150px]]
| leader6 = [[Мендух Тачи]]
| leader_since6 = 2007
21

уредување