Рудолф Бултман: Разлика помеѓу преработките

Додадени 216 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Наводи: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite book → Наведена книга (12)
с (→‎Наводи: Додадена категорија using AWB)
с (→‎Наводи: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite book → Наведена книга (12))
 
== Наводи ==
: {{Наведена книга
: {{cite book
|last=Blomberg
|first=Craig L.
 
}}
: {{Наведена книга
: {{cite book
|last=Borg
|first=Marcus J.
 
}}
: {{Наведена книга
: {{cite book
|last=Broadhead
|first=Edwin K.
 
}}
: {{Наведена книга
: {{cite book
|last=Bultmann
|first=Rudolf
 
}}
: {{Наведена книга
: {{cite book
|last=Bultmann
|first=Rudolf
 
}}
: {{Наведена книга
: {{cite book
|last=Bultmann
|first=Rudolf
 
}}
: {{Наведена книга
: {{cite book
|last=Bultmann
|first=Rudolf
 
}}
: {{Наведена книга
: {{cite book
|last=Bultmann
|first=Rudolf
 
}}
: {{Наведена книга
: {{cite book
|last=Busse
|first=Roger S.
 
}}
: {{Наведена книга
: {{cite book
|last=Congdon
|first=David W.
 
}}
: {{Наведена книга
: {{cite book
|last=Congdon
|first=David W.
 
}}
: {{Наведена книга
: {{cite book
|year=2005
|editor1-last=Cross