Разлика помеѓу преработките на „Жак-Франсоа Ансело“

Додадени 18 бајти ,  пред 10 месеци
с
→‎Животопис: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite book → Наведена книга
с (→‎top: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: Infobox writer → Инфокутија Писател)
с (→‎Животопис: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite book → Наведена книга)
 
 
Негова сопруга била писателката [[Виржини Ансело]], која држела познат книжевен салон.<ref name="kale">
{{Наведена книга
{{cite book
| url=https://books.google.com/books?id=gecjOmDJgxgC&pg=PA231
| title=French Salons: High Society and Political Sociability from the Old Regime to the Revolution of 1848