NGC 6946: Разлика помеѓу преработките

Додадени 38 бајти ,  пред 3 години
#WPWPMK #WPWP
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија)
(#WPWPMK #WPWP)
{{Инфокутија Галаксија
|податотека = NGC 6946.jpg
|соѕвездие=[[Лебед (соѕвездие)|Лебед]]
|епоха=Ј2000.0