Разлика помеѓу преработките на „Финале на УЕФА Лигата на шампионите во 1999 година“

с
→‎Детали од натпреварот: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite book → Наведена книга
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница)
с (→‎Детали од натпреварот: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite book → Наведена книга)
<br />{{flagicon|ITA}} [[Клаудио Пуљизи]] ([[Италија]])<ref name="linesmen"/>
<br />'''Резервен судија:'''
<br />{{flagicon|ITA}} Фиоренцо Треози ([[Италија]])<ref>{{citeНаведена bookкнига |last1=Radnedge |first1=Keir |title=50 Years of the Champions League & European Cup |year=2007 |origyear=2005 |publisher=Carlton Books |isbn=978-1-84442-326-2 |page=231 }}</ref>
|}