Разлика помеѓу преработките на „Мрежно ниво“

Додадени 18 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Наводи: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite book → Наведена книга
с (→‎Надворешни врски: Јазична исправка, replaced: ==Надворешни линкови== → == Надворешни врски == using AWB)
с (→‎Наводи: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite book → Наведена книга)
==Наводи==
{{Reflist}}
* {{citeНаведена bookкнига |first=Andrew S. |last=Tanenbaum |title=Computer networks |publisher=[[Prentice Hall]] |location=[[Upper Saddle River, New Jersey]] |year=2003 |pages= |isbn=0-13-066102-3}}
 
== Надворешни врски ==