Разлика помеѓу преработките на „Магија (илузија)“

Додадени 126 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Библиографија: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite book → Наведена книга (7)
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска)
с (→‎Библиографија: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite book → Наведена книга (7))
 
 
=== Библиографија ===
*{{Наведена книга
*{{cite book
| author = Maurine Christopher and Milbourne Christopher
| authorlink = Milbourne Christopher
| isbn = 0435070169
}}
*{{Наведена книга
*{{cite book
| author = Milbourne Christopher
| authorlink = Milbourne Christopher
| year = 1962
}}
*{{Наведена книга
*{{cite book
| first = Noel, (ed)
| last = Daniel
| isbn = 9783836509770
}}
*{{Наведена книга
*{{cite book
| first = Joseph
| last = Dunninger
| title = The Complete Encyclopedia of Magic
}}
*{{Наведена книга
*{{cite book
| first = David
| last = Price
| publisher = Cornwall Books
}}
*{{Наведена книга
*{{cite book
| first = James
| last = Randi
| isbn = 0312086342
}}
*{{Наведена книга
*{{cite book
| first = Robert A.
| last = Stebbins