Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Македонски политички партии“

нема опис на уредувањето
| listclass = hlist
 
| group1 = [[Социјалдемократски сојуз на Македонија|СДСМ]] и коалицијата<br> (20 партијапартии)
| list1 =
*[[Социјалдемократски сојуз на Македонија]]