Разлика помеѓу преработките на „Намибиски долар“

Додадени 50 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Надворешни врски: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница)
 
== Надворешни врски ==
* {{citeНаведена webмрежна страница|url=http://www.bis-ans-ende-der-welt.net/Namibia-B-En.htm|title=The banknotes of Namibia|language=en,de|editor=Heiko Otto|accessdate=2017-05-19}}
 
{{n-start}}
{{n-end}}
 
[[CategoryКатегорија:Економија на Намибија]]
[[Категорија:Валути во Африка]]
[[Категорија:Валути во оптек]]