ФК Кораби: Разлика помеѓу преработките

Додадени 62 бајти ,  пред 1 година
с
Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница)
 
==Историја==
Клубот бил формиран во 1921 година.<ref name="macedonianfootball">{{citeНаведена webмрежна страница|url=http://macedonianfootball.com/team/korabi/|title=Macedonian Football &#124; Korabi&nbsp;– Macedonian Football|publisher=macedonianfootball.com|accessdate=2018-03-16}}</ref>
 
== Титули ==
 
{{DEFAULTSORT:Korabi}}
[[CategoryКатегорија:Фудбалски клубови од Македонија]]
[[CategoryКатегорија:Дебар]]