Разлика помеѓу преработките на „ФК Кит-Го Пехчево“

Додадени 86 бајти ,  пред 1 година
с
Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница)
 
==Историја==
Клубот бил формиран во 2015 година.<ref name="macedonianfootball">{{citeНаведена webмрежна страница|url=http://macedonianfootball.com/team/kit-go/|title=Macedonian Football &#124; Kit-Go&nbsp;– Macedonian Football|publisher=macedonianfootball.com|accessdate=2018-03-24}}</ref>
 
== Состав ==
 
{{DEFAULTSORT:Kit-Go Pehcevo, FK}}
[[CategoryКатегорија:Фудбалски клубови од Македонија]]
[[CategoryКатегорија:Појавено во 2015 година во Македонија]]
[[CategoryКатегорија:Фудбалски клубови од Пехчево]]
[[CategoryКатегорија:Пехчево]]