Разлика помеѓу преработките на „Синусен бран“

Додадени 38 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Дополнителна литература: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{main| → {{Главна|)
с (→‎Дополнителна литература: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница)
 
==Дополнителна литература==
*{{citeНаведена webмрежна страница |url=https://www.encyclopediaofmath.org/index.php/Sinusoid |work=Encyclopedia of Mathematics |title=Sinusoid |publisher=Springer |accessdate=December 8, 2013}}
 
{{Waveforms}}