Разлика помеѓу преработките на „Лорис Кариус“

Додадени 76 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница (2)
с (→‎Животопис: Јазична исправка, replaced: == Биографија == → == Животопис ==)
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница (2))
|image_size = 200
|caption = Кариус како играч на [[ФК Ливерпул]] во 2018
|fullname = Лорис Свен Кариус<ref>{{citeНаведена webмрежна страница |title=Squads for 2017/18 Premier League confirmed |url=https://www.premierleague.com/news/465277 |publisher=Premier League |date=1 September 2017 |accessdate=9 September 2017}}</ref>
|birth_date = {{birth date and age|1993|6|22|df=y}}
|birth_place = [[Биберах ан дер Рис]], Германија
|height = 1.89m<ref>{{citeНаведена webмрежна страница |url=https://www.premierleague.com/players/19600/Loris-Karius/overview |title=Loris Karius: Overview |publisher=Premier League |accessdate=6 January 2018}}</ref>
|position = [[голман]]
|currentclub = [[ФК Ливерпул]]