Разлика помеѓу преработките на „Африкански куп на нации 1978“

с
Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница)
 
* {{fb|MAR}} <small>(носител)</small>
* {{fb|NGA}}
 
* {{fb|TUN}}
* {{fb|UGA}}
}}
 
<sup>1</sup> Натпреварот бил прекинат откако Тунис во 42. минута, при резултат 1-1, протестирал против официјалниот претставник. На Нигерија и било доделена победа од 2-0, а на Тунис му било забрането да се натпреварува во следните две години .<ref>{{citeНаведена webмрежна страница|title=16 март 1978 - The Eagles Of Carthage Get Grounded|url=http://tdifh.blogspot.com.au/2013/03/16-march-1978-eagles-of-carthage-get.html|work=www.thisdayinfootballhistory.blogspot.com|accessdate=30 март 2013}}</ref>
 
===Финале===
 
{{Африкански куп на нации}}
 
[[Категорија:Африкански куп на нации|1978]]
[[Категорија:Спортот во Етиопија]]