Разлика помеѓу преработките на „Маракана (стадион)“

с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница
с (→‎top: clean up, replaced: language = Portuguese → language = pt using AWB)
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница)
| играат = [[ФК Фламенго]]<br />[[ФК Флуминенсе]]<br />[[Светско првенство во фудбалу 1950]]<br />[[Светско првенство во фудбал 2014]]<br />[[Летни олимписки игри 2016]]
| места за седење =
| капацитет = 78.838<ref name="maximumcapacityestadão">{{citeНаведена webмрежна страница | title = Maracanã fica mais moderno sem abrir mão de sua história | url=http://www.estadao.com.br/especiais/maracana-fica-mais-moderno-sem-abrir-mao-de-sua-historia,182163.htm | accessdate =22. 9. 2012. | language = pt | publisher=Estado de S. Paulo }}</ref>
| димензии = 110 x 75 -{m}-
| табла =