712 Боливијана: Разлика помеѓу преработките

Додадени 115 бајти ,  пред 1 година
с
Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница (3)
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница (3))
| named_after =
| mp_category=[[Астероиден појас]]
| orbit_ref =<ref name=jpldata>{{citeНаведена webмрежна страница
|type=2011-06-07 last obs
|title=JPL Small-Body Database Browser: 712 Boliviana
}}
 
'''712 Боливијана''' — [[астероид]] во [[Астероиден појас|астероидниот појас]]. Објектот е именуван по [[Симон Боливар]]. Астероидот бил откриен во [[аресибо (опсерваторија)|опсерваторијата во Аресибо]] во периодот од [[29 октомври]] до [[1 ноември]] [[2005]] година.<ref name="Arecibo">{{citeНаведена webмрежна страница
|date=2012-01-18
|title=Scheduled Arecibo Radar Asteroid Observations
|author=Mike Nolan
|url=http://www.naic.edu/~pradar/sched.shtml
|accessdate=2012-01-27}}</ref><ref name="detected">{{citeНаведена webмрежна страница
|title=Radar-Detected Asteroids and Comets
|publisher=NASA/JPL Asteroid Radar Research
[[Категорија:Астрономски тела откриени во 1911 година]]
[[Категорија:Астероиди од типот C]]
 
 
{{beltasteroid-stub}}