Разлика помеѓу преработките на „Ӽ“

Додадени 38 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Наводи: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: подршка → поддршка using AWB)
с (→‎Наводи: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница)
==Наводи==
<references>
<ref name=Unicode>{{citeНаведена webмрежна страница |url=http://unicode.org/charts/PDF/U0400.pdf |title=Cyrillic: Range: 0400–04FF |work=The Unicode Standard, Version 6.0 |year=2010 |page=43 |accessdate=2011-05-17}}</ref>
</references>