Расел Алан Халс: Разлика помеѓу преработките

Додадени 38 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Подоцнежни години: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница
[проверена преработка][проверена преработка]
с (clean up, replaced: ==Биографија== → ==Животопис== using AWB)
с (→‎Подоцнежни години: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница)
Халс бил избран за член на [[Американска асоцијација за напредок на науката|Американската асоцијација за напредок на науката]] во 2003 година, и е наведен во [[Американски мажи и жени во науката]].
 
Во 2004 година, Халс се вработил на [[Тексашки универзитет|Тексашкиот универзитет]] и станал основачки директор на Научниот и инженерски образован центар при Таксашкиот универзитет (SEEC).<ref>{{citeНаведена webмрежна страница|url=https://www.utdallas.edu/chairs/profiles/hulse.html|title=Russell A. Hulse - Endowed Professorships and Chairs - The University of Texas at Dallas|publisher=The University of Texas at Dallas}}</ref>
 
Во јули 2007 година Халс се придружил на советодавниот одбор на [[Аурора имиџинг технолоџи]].