Разлика помеѓу преработките на „Вилхелм Вин“

Додадени 38 бајти ,  пред 3 месеци
с
→‎Кариера: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница
с (→‎Животопис: Јазична исправка, replaced: == Биографија == → == Животопис ==)
с (→‎Кариера: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница)
 
Во 1911, Вин бил награден со Нобелова награда за физика „за неговите откритија во врска со законите кои управуваат со зрачењето на топлина“.<ref>
{{Наведена мрежна страница
{{cite web
|title=The Nobel Prize in Physics 1911
|url=http://www.nobelprize.org/nobel_prizes/physics/laureates/1911/