Спортска сала Куманово: Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница)
'''Спортската сала Куманово''' е затворен спортски објект кој се наоѓа во [[Куманово]], [[Македонија]]. Салата има капацитет од 4,150 седишта и била изградена во 1980.
 
Салата е најголемата затворена спортска сала во Куманово, каде се одржуваат [[кошарка]]рски, [[ракомет]]ни, [[футсал]], [[одбојка]]рски и [[бокс]]ерски натпревари.<ref>{{citeНаведена webмрежна страница|url=http://radiobravo.com.mk/emissions/tajlandskiboks08112011/
|title=Тајландски бокс во Куманово|first=|last=}}</ref>