Разлика помеѓу преработките на „Кејт Бланчет“

Додадени 38 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница
с (Јазична исправка, replaced: == Биографија == → == Животопис ==)
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница)
'''Кејт Бланчет'''<ref>{{citeНаведена webмрежна страница|url=https://www.youtube.com/watch?v=MnbOlx6n7zI|title=SK-II #changedestiny: Conversations with Cate Blanchett|publisher=YouTube|date=2 October 2015|accessdate=22 January 2017}}</ref> ({{lang-en|Cate Blanchett}}; во Македонија грешно позната и под името „Бланшет“; родена на 14 мај, 1969) е австралиска филмска актерка.
[[Податотека:Cate Blanchett 4 (cropped).jpg|мини|десно|К. Бланчет, 2005.]]
== Животопис ==