Разлика помеѓу преработките на „Герд Милер“

Додадени 39 бајти ,  пред 9 месеци
с
Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница)
 
| birth_date = {{birth date and age|df=yes|1945|11|3}}
| birth_place = [[Нердлинген]], [[Сојузничка окупација на Германија|Германија]]
| height = {{height|m=1.76}}<ref>{{citeНаведена webмрежна страница | url = http://fussballdaten.de/spieler/muellergerhard/ | publisher = fussballdaten.de | title = Герд Милер | language = Германски | accessdate =17 December 2008}}</ref>
| currentclub = [[Бајерн Минхен]] II (помошен тренер)
| position = [[Напад (фудбал)|Напаѓач]]
{{Германија-фудбалер-никулец}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Милер, Герд}}
{{Нормативна контрола}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Милер, Герд}}
[[Категорија:Германски фудбалери]]
[[Категорија:Фудбалери на ФК Бајерн Минхен]]