Разлика помеѓу преработките на „Дојка“

Додадени 38 бајти ,  пред 10 месеци
с
Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница)
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Дојка| ]]
{{Infobox Anatomy
| Name = Дојка
| Latin = [[wikt:en:mamma#Latin|mamma]] (mammalis "of the breast")<ref>{{citeНаведена webмрежна страница|url=http://dictionary.reference.com/browse/mammal |title=mammal – Definitions from Dictionary.com |publisher=Dictionary.reference.com |date= |accessdate=2011-10-31}}</ref>
| GraySubject =
| GrayPage =
===Етмологија===
Англискиот збор града произлегува од староанглискиот збор ''brēost'' и од Прото-германскиот ''breustam''(градите).Правопис на дојката е во согласност на шкотскиот и Северно англискиот јазик на народен изговор.
 
 
====Функција на градите====
==Надворешни врски==
{{наводи}}
[http://www.remedika.com.mk/page160.html| Дојка ]
{{никулец}}
 
[[Категорија:Дојка| ]]