Разлика помеѓу преработките на „Естуар“

Додадени 38 бајти ,  пред 7 месеци
с
→‎Надворешни врски: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница
(изменета категоризација)
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница)
{{рв|Estuaries|Естуари}}
* [http://ecopath.org/LifeInTheChesapeakeBay/ Анимиран документарец за заливот Чезапик]
* {{Наведена мрежна страница
* {{cite web
|url=http://www.onr.navy.mil/Focus/ocean/habitats/estuaries1.htm
|title=Естуари - Карактеристики