Разлика помеѓу преработките на „Јелгава“

Додадени 38 бајти ,  пред 6 месеци
с
→‎Збратимени градови: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Cite web → Наведена мрежна страница
с (→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место)
с (→‎Збратимени градови: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Cite web → Наведена мрежна страница)
* {{flagicon|Sweden}} [[Хелефорс]], [[Шведска]], од 2004
* {{flagicon|Russia}} [[Москва]], [[Русија]], од 2003
* {{flagicon|UKR}} [[Ивано-Франкивск]], [[Украина]]<ref name="Ivano-Frankivsk">{{CiteНаведена webмрежна страница|url= http://www.mvk.if.ua/news/4114/|title=Офіційний сайт міста Івано-Франківська|work=mvk.if.ua|language=uk|accessdate=7 March 2010}}</ref>
* {{flagicon|Sweden}} [[Нака]], [[Шведска]], од 2004
* {{flagicon|France}} [[Руеил-Малмесон]], [[Франција]], од 2006