Европско првенство во ракомет за мажи 1998: Разлика помеѓу преработките

с
→‎Наводи: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница (2)
с (→‎Наводи: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница (2))
 
== Наводи ==
* {{citeНаведена webмрежна страница|title=1998 Men's European Championship|url=http://www.eurohandball.com/ech/men/1998/round/1|author=eurohandball.com|accessdate=2011-01-24}}
* {{citeНаведена webмрежна страница|title=Men Handball European Championship 1998|url=http://todor66.com/handball/Europe/Men_1998.html|author=todor66.com|accessdate=2011-01-24}}
 
{{Европски ракометни првенства}}