Разлика помеѓу преработките на „Робињо“

Додадени 38 бајти ,  пред 7 месеци
с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница
с (Стилска исправка, replaced: ''' е → ''' —)
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница)
| nationalteam2 = {{flagicon|Бразил}} [[Фудбалска репрезентација на Бразил|Бразил]]
| nationalcaps1 = 8 | nationalgoals1 = 3
| nationalcaps2 = 100 | nationalgoals2 = 28<ref>{{citeНаведена webмрежна страница|url=http://www.rsssf.com/miscellaneous/braz-recintlp.html |title=Brazil – Record International Players |publisher=Rsssf.com |accessdate=3 May 2010}}</ref>
| pcupdate =
| ntupdate =