Стадион Гоце Делчев: Разлика помеѓу преработките

с
Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
с Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница
Ред 18:
Екипата на [[ФК Младост (Царев Двор)|Младост]] од [[Царев Двор]] го има користено стадионот како домашен терен во сезоната [[Прва фудбалска лига на Македонија 2015/2016|2015/16]] во [[Прва фудбалска лига на Македонија|Првата лига]].
 
Во декември 2016 година започнала реконструкцијата на стадионот кој требал да добие нов терен и нови службени простории.<ref>{{citeНаведена webмрежна страница |url=http://ekipa.mk/foto-konechno-startuvashe-rekonstruktsijata-i-na-stadionot-vo-prilep/ |title=Конечно стартуваше реконструкцијата и на стадионот во Прилеп |publisher=ekipa.mk |date=10 декември 2016 |accessdate=6 јануари 2017}}</ref>
 
===Поважни настани одржани на стадионот===
* [[Македонски куп во фудбал 1999-2000|Македонски куп во фудбал 1999/00]]
* [[Македонски куп во фудбал 2010-11|Македонски куп во фудбал 2010/11]]
 
 
 
== Наводи ==