Разлика помеѓу преработките на „Национална галерија (Лондон)“

с
Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница
(Замена на Image:25_railtransportation.svg со Image:Aiga_railtransportation_25.svg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed: set naming).)
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница)
|director = [[Николас Пени]].
|location= [[Трафалгарски плоштад]], [[Лондон]], [[Англија]], [[В. Британија]]
|visitors= 4.780.030 (2009)<ref name=ALVA>{{citeНаведена webмрежна страница|url=http://www.alva.org.uk/visitor_statistics/|title=VISITS MADE IN 2009 TO VISITOR ATTRACTIONS IN MEMBERSHIP WITH ALVA|publisher=Association of Leading Visitor Attractions|accessdate=21 May 2010}}</ref><br>
* II место во земјата
|director= [[Николас Пени]]
 
{{Нормативна контрола}}
{{Плоштад Трафалгар}}
 
[[Категорија:Лондонска национална галерија| ]]
[[Категорија:Архитектура од 19 век]]
{{Плоштад Трафалгар}}