18 април (починале): Разлика помеѓу преработките

Одземени 2 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: лингвист. → јазичар.
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: лингвист. → јазичар.)
 
|-
|valign="top" align="right"|[[1949]] 
|[[Леонард Блумфилд]] — американски лингвистјазичар.
|-
|valign="top" align="right"|[[1955]]