Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Македонски политички партии“

нема опис на уредувањето
| listclass = hlist
 
| group1 = [[Социјалдемократски сојуз на Македонија|СДСМ]] и коалицијата<br> (2120 партија)
| list1 =
*[[Социјалдемократски сојуз на Македонија]]
*[[Обединети за Македонија]]
 
| group2 = [[Внатрешна македонска револуционерна организација - Демократска партија за македонско национално единство|ВМРО-ДПМНЕ]] и коалицијата<br>(1920 партии)
| list2 =
*[[Внатрешна македонска револуционерна организација - Демократска партија за македонско национално единство|ВМРО-Демократска партија за македонско национално единство]]
2

уредувања