Жепа: Разлика помеѓу преработките

Додаден 1 бајт ,  пред 1 година
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' —
(clean up, replaced: Листа на → Список на using AWB)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' —)
}}
 
'''Жепа''' е село во јужна [[Албанија]]. Селото се наоѓа во [[област Белград (Албанија)|областа Белград]], [[округ Поличане|округот Ура Вајгуроре]] и [[општина Жепа]].
 
== Историја ==