Разлика помеѓу преработките на „Шијак“

Додаден 1 бајт ,  пред 1 година
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: ) е → ) —
с (→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: ) е → ) —)
 
|footnotes =
}}
'''Шијак''' ([[албански]]: ''Shijak'') е град во [[Албанија]]. Населението на градот изнесува 14,118. Се наоѓа во централниот дел на државата во округот [[Драч (округ)|Драч]].
 
{{Албанија-никулец}}