Вора: Разлика помеѓу преработките

Додаден 1 бајт ,  пред 1 година
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: ) е → ) —
с (→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: ) е → ) —)
 
|footnotes =
}}
'''Вора''' ([[албански]]: ''Vorë'') е град во [[Албанија]]. Населението на градот изнесува 12,135. Се наоѓа во централниот дел на државата во округот [[Тирана (округ)|Тирана]].
 
{{Албанија-никулец}}