Разлика помеѓу преработките на „20 септември“

Додаден 1 бајт ,  пред 9 месеци
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' —
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' —)
{{Септември {{CURRENTYEAR}}}}
 
'''20 септември''' е 263-иот ден во годината според [[Григоријански календар|григоријанскиот календар]]
(264-и во [[престапна година]]). Остануваат 102 денови до крајот на годината.