Разлика помеѓу преработките на „27 јануари“

Додаден 1 бајт ,  пред 6 месеци
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' —
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' —)
{{Јануари {{CURRENTYEAR}}}}
'''27 јануари''' е 27-иот ден во годината според [[Григоријански календар|григоријанскиот календар]]. Остануваат 338 денови до крајот на годината (339 во [[престапна година|престапна]]).
 
{{#ifexist:27 јануари (настани) |'''Настани:''' {{:27 јануари (настани)}}}}