Разлика помеѓу преработките на „Уникс“

Додадени 14 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: sc:UNIX Менува: sr:Јуникс
с (Бот Додава: ka:იუნიქსი)
с (Бот Додава: sc:UNIX Менува: sr:Јуникс)
[[ro:UNIX]]
[[ru:UNIX]]
[[sc:UNIX]]
[[sh:Unix]]
[[simple:UNIX]]
[[sk:Unix]]
[[sl:Unix]]
[[sr:УниксЈуникс]]
[[sv:Unix]]
[[ta:யுனிக்ஸ்]]
4.229

уредувања