Википедија:Документирање на предлошки: Разлика помеѓу преработките

с
→‎Пример: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Cite web → Наведена мрежна страница (2)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: шаблони → предлошки using AWB)
с (→‎Пример: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Cite web → Наведена мрежна страница (2))
== Пример ==
 
See the heavily-used [[Template:CiteНаведена webмрежна страница]] for an example of detailed template documentation. Note that the template itself is protected, but the documentation subpage, [[Template:CiteНаведена мрежна webстраница/doc]] is unprotected and can still be edited.
 
== Поврзано ==