Разлика помеѓу преработките на „NGC 19“

Додадени 46 бајти ,  пред 9 месеци
#WPWPMK #WPWP
с (clean up, replaced: Објектот е од → Телото е од, Објектот е откриен → Телото е откриено , Објектот бил предмет → Телото било предме using AWB)
(#WPWPMK #WPWP)
{{Инфокутија Галаксија
|податотека = NGC19 - SDSS DR14.jpg
|соѕвездие=[[Андромеда (соѕвездие)|Андромеда]]
|епоха=Ј2000.0