Разлика помеѓу преработките на „Дејан Мирчески“

Одземени 2 бајти ,  пред 1 година
с
Јазична исправка, replaced: == Биографија == → == Животопис ==
(додаден/изменет шаблон - основно подредување)
с (Јазична исправка, replaced: == Биографија == → == Животопис ==)
'''Дејан Мирчески''' ([[24 септември]] [[1977]], [[Скопје]]) е македонски писател, кој пишува куси раскази и [[поезија]].
== БиографијаЖивотопис ==
Дејан Мирчески е роден на [[24 септември]] [[1977]] година во [[Скопје]], каде што живее и работи.
 
 
{{Нормативна контрола}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Мирчески, Дејан}}
[[Категорија: Македонски писатели]]