Разлика помеѓу преработките на „Бакар“

Одземени 8 бајти ,  пред 2 месеци
с
→‎Особености: Јазична исправка, replaced: == Карактеристики == → == Особености ==
с (Правописна исправка, replaced: {{Main| → {{Главна| (3), {{main| → {{Главна|)
с (→‎Особености: Јазична исправка, replaced: == Карактеристики == → == Особености ==)
{{TOC limit|3}}
 
== Особености ==
== Карактеристики ==
 
=== Физички ===