Клонирање: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 2 години
с
→‎Клонирање луѓе: Правописна исправка, replaced: сé → сè
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Правописна исправка, replaced: прв пат → првпат (2) using AWB)
с (→‎Клонирање луѓе: Правописна исправка, replaced: сé → сè)
 
== Клонирање луѓе ==
Уште пред да биде создадена Доли, [[САД|американските]] научници [[Џон Хол]] и [[Роберт Стилман]], во октомври 1993 успрешно клонирале човечки ембриони. Од седумнаесет ембриони тие направиле четириесет и осум копии, кои ги држеле во живо сéсè до триесет и втората делбена фаза.
 
[[Категорија:Клонирање| ]]