Сент Крој: Разлика помеѓу преработките

Додадени 77 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: Додадена категорија
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Јазична исправка, replaced:  km →  км using AWB)
с (→‎top: Додадена категорија)
 
[[Категорија:Американски Девствени Острови]]
[[Категорија:Поранешни колонии на Данска]]